Середа, 2024-05-15, 03:38
Приветствую Вас Гість

Публикации

Главная » Статьи » Жизнь Телетеатра » СМИ про Телетеатр

Міністерство оборони України >>> Прем’єрний показ кінофільму “Це було восени 42-го”

У Дніпропетровську відбувся прем’єрний показ кінофільму "Це було восени 42-го”, у зйомках якого взяли участь військовослужбовці 93-ї окремої механізованої бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України

     У Дніпропетровську, в приміщенні міського телевізійного театру відбулася урочиста церемонія презентації кінофільму "Це було восени 42-го”.

На прем’єрний показ кінострічки, присвяченої подвигу Героя Радянського Союзу Михайла Панікахи, були запрошені офіцери Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України, керівний склад 93-ї окремої механізованої бригади 6-го армійського корпусу, представники мас-медіа та мешканці обласного центру.

З нагоди прем’єри фільму теплі слова вдячності командуванню 6-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, офіцерам Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України за сприяння і допомогу у зйомках висловила директор і художній керівник Дніпропетровського телевізійного театру Ольга Волошина.

– Хочу подякувати командиру 6-го армійського корпусу генерал-лейтенанту Сергію Бессарабу, командиру 93-ї окремої механізованої бригади полковнику Володимиру Карпенку, офіцерам і солдатам механізованого з’єднання за сприяння і професійну допомогу, що були надані нашій знімальній групі у відтворенні героїчних подій Сталінградської битви, – зазначила Ольга Волошина.

За її словами, керівництво 93-ї окремої механізованої бригади створило артистам телевізійного театру усі умови для відтворення і увічнення на кіноплівці подвигу уродженця Дніпропетровської області червоноармійця Михайла Панікахи.

Варто зазначити, що в рамках проведення заходу особливі слова вдячності були висловлені солдатам строкової служби з’єднання, які за сценарієм зіграли свої ролі у складі підрозділу, що обороняв завод "Червоний Жовтень” на підступах до Сталінграду.

У свою чергу, режисер телевізійного театру Наталія Огородня довела до всіх присутніх головну ідею та мету кінофільму, яка полягала у патріотичному вихованні молоді на подвигах героїв Великої Вітчизняної війни.

Кінофільм "Це було восени 42-го” – третій із циклу телепередачі "Уроки мужності”, присвяченої уродженцям Дніпропетровської області, Героям Радянського Союзу Єфиму Пушкіну, Павлу Гусенку та Михайлу Панікасі. Знімальна група стверджує, що стрічка не остання, і в подальшому планується зняти ще декілька картин військово-патріотичного характеру.

За сюжетом кінофільм "Це було восени 42-го” складається з декількох частин, де поетапно розповідається про головного героя – Михайла Овер’яновича Панікаху, уродженця села Могильова Дніпропетровської області. У стрічці відображені його дитячі та юнацькі роки, епізоди служби у Червоній Армії.

Основні сюжетні лінії зосереджені на декількох епізодах. Перший епізод знімався у казармі військової частини й відтворював момент напередодні відправки головного героя на фронт, під час якого він обмірковував своє життя та виконання священного обов’язку перед Батьківщиною. Другий – очікування бою радянськими солдатами в окопі. Кульмінацією стало відтворення самого подвигу. В позиції взводу, в якому перебував Михайло Панікаха, рухалися ворожі танки. Узявши дві пляшки з горючою рідиною "КС”, Михайло поповз у бік головного німецького танка. Куля потрапила в одну з пляшок, рідина вмить розлилася по тілу бійця та запалала. Спалахнувши факелом, Панікаха кинувся до моторного люка ворожої бойової машини і розбив об неї другу пляшку. Німецький танк зупинився…

Також у кінофільмі використано численні кадри документальної кінохроніки часів Другої cвітової війни, зокрема, про початок Великої Вітчизняної війни, бої під Сталінградом, свідчення учасників тих подій.

Зіграти головну роль Героя Радянського Союзу Михайла Панікахи випала честь актору Геннадію Гордельянову. Актор також поділився з присутніми своїми враженнями та переживаннями під час зйомок.

Слід зауважити, що картина не була б такою яскравою, зворушливою та динамічною без використання піротехніки, вибухових пакетів та димових завіс. Головний військовий консультант кінофільму, командир одного з підрозділів 93-ї окремої механізованої бригади підполковник Василь Медведюк надавав численні рекомендації щодо реконструкції бойових дій тих часів під час зйомок.

Після перегляду кінофільму присутні ділилися своїми враженнями, а режисер, художній керівник та знімальна група відповіли на численні запитання гостей та глядачів.

| 04.02.2011 | |16:41|



Источник: http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua&part=news&sub=read&id=20385
Категория: СМИ про Телетеатр | Добавил: Nataly (2011-10-14)
Просмотров: 613 | Теги: Михаил Паникаха, Міністерство оборони України, Наталья Огородняя, Ольга Волошина | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Трейлер
Поиск
Категории раздела
СМИ про Телетеатр [29]
Фильмография [29]
Каталог фильмов Телетеатра
Пользователи
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа
Логін:
Пароль:

Яндекс.Метрика
Днепропетровский каталог веб-ресурсов
Copyright Dmitriy Pilipenko © 2024 | Використовуються технології uCoz