Середа, 2024-05-15, 06:17
Приветствую Вас Гість

Публикации

Главная » Статьи » Жизнь Телетеатра » СМИ про Телетеатр

Міністерство оборони України >>> Зйомки документального фільму "Це було восени 42-го”

На базі 93-ї окремої механізованої бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що дислокується на Дніпропетровщині, пройшли зйомки документального фільму "Це було восени 42-го” про Героя Радянського Союзу Михайла Панікаху

     Дніпропетровський міський телетеатр за сприяння командування 6-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України та особового складу 93-ї окремої механізованої бригади, що дислокується на Дніпропетровщині провів зйомки документального фільму "Це було восени 42-го” про Героя Радянського Союзу, учасника Сталінградської битви Михайла Панікаху.

– Кінофільм "Це було восени 42-го” – це третій фільм із циклу телепередачі "Уроки мужності”, – розповіла режисер Дніпропетровського міського телетеатру Наталія Огородня. – Головна мета створення документального фільму полягає у патріотичному вихованні молоді на подвигу уродженця Дніпропетровської області, червоноармійця Михайла Панікахи, який героїчно загинув під час оборони Сталінграду, – наголосила вона.

У з’єднанні було знято два епізоди. Перший епізод знімався у казармі та відтворював момент напередодні відправки головного героя на фронт, під час якого він обмірковував своє життя та виконання священного обов’язку перед Батьківщиною. Другий – очікування бою радянськими солдатами в окопі та безпосереднє відтворення подвигу.

Як зазначив командир батальйону 93-ї окремої механізованої бригади – військовий консультант фільму підполковник Василь Медведюк, для військовослужбовців з’єднання брати участь у зйомках кінофільму про Героя Радянського Союзу – велика честь.

– Ми завжди пам’ятатимемо безсмертні подвиги старшого покоління в ім’я Великої Перемоги над фашистськими загарбниками, мужність та самопожертву наших співвітчизників, – наголосив офіцер.

Довідка. Михайло Овер’янович Панікаха (1914 – 2 жовтня 1942 року) – Герой Радянського Союзу, заступник командира відділення 1-ї роти 883-го стрілецького полку (193-тя стрілецька дивізія, 62-га армія, Сталінградський фронт), червоноармієць.

Народився Михайло Панікаха в 1914 році в селі Могильові Дніпропетровської області в родині селянина. Працював у колгоспі. У Червоній Армії з 1939 року. Проходив службу матросом на Тихоокеанському флоті. На власне прохання був направлений до Сталінграду і зарахований у 883-й стрілецький полк 193-ї стрілецької дивізії 62-ї армії червоноармійцем-бронебійником, хоча форму матроса не знімав.

2 жовтня 1942 року в бою при обороні заводу "Червоний Жовтень” в сторону окопу, в якому перебував Михайло Панікаха, рухалися ворожі танки. Узявши дві пляшки з горючою рідиною "КС”, Михайло поповз у бік головного німецького танка. Куля потрапила в одну з пляшок, рідина вмить розлилася по тілу бійця та запалала. Спалахнувши факелом, Панікаха кинувся на грати моторного люка бойової машини і розбив об неї другу пляшку. Німецький танк зупинився. За цей подвиг Михайло Панікаха в листопаді 1942 року був представлений до звання Героя Радянського Союзу (посмертно), але замість Золотої Зірки Героя його посмертно нагородили орденом Вітчизняної війни I-го ступеня. 5 травня 1990 року Указом Президента СРСР Михайлу Овер’яновичу Панікасі було присвоєно Почесне звання Героя Радянського Союзу (посмертно).

Похований Михайло Панікаха поблизу заводу "Червоний Жовтень”.

| 21.12.2010 | |14:46|



Источник: http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua&part=news&sub=read&id=20125
Категория: СМИ про Телетеатр | Добавил: Nataly (2011-10-14)
Просмотров: 745 | Теги: Михаил Паникаха, завод “Червоний Жовтень”, збройні сили України | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Трейлер
Поиск
Категории раздела
СМИ про Телетеатр [29]
Фильмография [29]
Каталог фильмов Телетеатра
Пользователи
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа
Логін:
Пароль:

Яндекс.Метрика
Днепропетровский каталог веб-ресурсов
Copyright Dmitriy Pilipenko © 2024 | Використовуються технології uCoz